V0110-1-J-(4) TVOJI PŘEDKOVÉ A TVOJE PŘEDPOKLADY silné stránky tvých 2 rodičů+2 babiček + 2 dědečků á 2S = max. 18S
výběr 3 odborek á 2S = max. 6S
Pokus se zjistit všechny "silné stránky" u svých biologických rodičů a prarodičů (2 babičky a 2 dědečkové). Zaměstnání, zájmy, co zvláště uměli. Třeba zjistíš, jaké máš předpoklady pro své životní směřování. Za každého "zdokumentovaného předka" máš 3 S, maximálně 18 S.
Dále se zamysli: co Tě baví, na co máš "buňky", nebo talent. Uvaž, že expedice, nebo jakýkoliv tým, je tím silnější, čím více oborů jeho členové ovládají. Prostuduj si seznam odborek a podmínky jejich splnění (je dostupný mj. i na Skautské Křižovatce).
Za každou vybranou (ještě nesplněnou) odborku máš 2 S, vyber však maximálně 3 odborky (6 S). Pokud tyto úkoly nesplníš hned, nic se neděje, můžeš o nich přemýšlet a S si připíšeš třeba až za půl roku.