V0206-19-D-(3,4) PODNĚT K RODINNÉMU SKAUTOVÁNÍ Den rodinného skautování = 20S
Napadlo tě někdy, že řadu skautských činností lze dělat o víkendech nebo o dovolené s rodinou?

Televizní soutěže jako Pevnost Boyard nebo Chcete být milionářem jsou populární mezi všemi generacemi díky bodovacímu systému, který ty znáš ze skautingu. S rodinou se dá nejen koukat na televizi, ale také cestovat, chodit pěšky po kopcích a údolími řek, jezdit na kole, stanovat a tábořit, hrát hry,sportovat a dělat spoustu dalších zajímavých činností. Tvoje rodina - to je tvoje "nejbližší družina"

Rodinné programy získají na zajímavosti, když se bude soutěžit na body nebo o ceny, což zvýší zábavu. Aby to fungovalo, musí to být soutěže různorodé, ve kterých se mohou všichni uplatnit. Tedy i dědeček, který toho už moc nenaběhá, ale zato je třeba ohromně sečtělý. Pestrost je šance k získání zájmu celé rodiny.

Tvým cílem by nemělo být vlastní vítězství, ale dobrý pocit, že všechno zorganisuješ a bude to mít úspěch. Je dobré pro to získat spojence: tatínka, mamku, bráchu nebo sestru. Se spojencem se ti podaří ostatní spíš vyhecovat k nějaké činnosti.

Rodinný víceboj:
Soustřeď všechny pomůcky, které doma máte: míče na volejbal, basketbal, fotbal, do vody, tenisáky, pálky, soupravu na badminton, pásmo (vyrob z provázku), stopky, turistické, orientační a cyklomapy, koloběžku, kostky a herní plány, koule pro petangue, ringo kroužky, PET lahve jako kuželky,laso, kolečkové prkno a brusle, pastelky, štětce a vodovky, papíry bílé i barevné, dalekohled, knížky o přírodě,atlasy hub, rostlin, živočichů atd. Už tenhle seznam je inspirace. Rodinu můžeš rozdělit na dva týmy. Vymýšlením programů, soutěží i odměn se můžete bavit všichni.