V0210-4-J-(2,3,4) BAVIČ zábavník = 5S
brainstorming = 5S
četba = prémie 33S
odborky = 2S
nacvičené číslo = 5S (max. 50S)
realizace (potlesk) = 5S (max. 50S)
scénář = 15S (max. 60S)
písnička pro ostatní = 5S
Kdo je bavič určitě víš z televize. Samozřejmě každý není Burian, Menšík nebo Donutil. Přes veškerý talent i tito "superbaviči" se na svá vystoupení vždycky poctivě připravovali.
Mám kamaráda, který se již v mládí naučil zpaměti řadu citátů, slavných monologů, vybraných textů a ve svém repertoáru má i řadu evergreenů operetních a písňových. Vždycky velice rádi posloucháme jeho"čísla" i když je neslyšíme poprvé, protože on "umí".
To tady píši proto, že se vyplatí perfektně "nastudovat" podobní čísla a kdykoliv a kdekoliv "být připraven" této dovednosti použít, i když je jasné, že talent zde hraje velikou roli. Věřím, že nepatříš k pasivním konzumentům zábavy, kteří musí být baveni, aniž by sami cokoliv podobného kdy vyprodukovali. Budeš se možná divit, ale i na expedicích a v obtížných situacích tito aktivní lidé pomáhají svým humorem a dalšími vlastnostmi překonávat různé chmurné nálady, které vznikají při různých potížích a trablech.

Tvůj úkol:
Ve svém skautském zápisníku si zřiď složku ZÁBAVNÍK ( 5S).
Udělej brainstorming a sepiš, co všechno jsi schopen předvést a co by bylo potřeba "vypilovat" (5S).
Když si přečteš knížku "Dramatická výchova, táborové ohně, skautské divadlo", která vyšla v edici Skautské prameny v Liberci 1999, získáš nejen 57S za četbu, ale ještě premii 33S za úsilí dozvědět se něco z tohoto zanedbávaného oboru.
Prohlédni si požadavky odborky DIVADELNÍKA a MUZIKANTA. Třeba tě budou v něčem inspirovat. Získáš 2 S.
Připrav, perfektně se nauč a nacvič, třeba i krátká, ale ucelená čísla - vystoupení, za která se nemusíš stydět ani před kamarády, ani před veřejností a buď vůči sobě kritický a náročný. Náměty: hra na hudební nástroj, dobře vyslovovaný přednes vtipu, anekdoty, povídky, citátu, básně, monologu. Pantomima, kouzelnické číslo, podiové cvičení, akrobacie, řízení společenské hry (např. u táboráku). Každé číslo: 5S max. 50S. Za každou úspěšnou realizaci tj. s potleskem také 5S, max. 50S. Využívej každé příležitosti např. vánoční besídky pro rodiče apod.
Připrav do ZÁBAVNÍKU scénář kolektivního vystoupení pro besídku, táborák apod. Např. parodii televizního programu, parodii na táborové nešvary, službu v kuchyni, ranní vstávání a rozcvičku atd. Za každý scénář máš 15S max. 60S.
Nauč ostatní novou písničku, namnož jim její text - 5S.

ZÁVĚREM: skautská zábava = slušná zábava. Porovnej se "zábavami" pokleslé mládeže.