V0212-6-J-(2,3,4) CESTA K PÓLU příprava (četba, trasa, výstroj) = 105 +? S
realisace (pochod, vaření, stan) = 140 + ? S
dokumentace = 20 + ? S
Úkol pro zkušenější skauty, jako příprava na zimní táboření. Cesta k pólu severnímu či jižnímu představuje veliké dobrodružství, při kterém v minulosti zahynula spousta lidí. Cílem našeho úkolu bude v minimálním rozsahu takovou cestu napodobit:

projít určenou trasu zasněženou krajinou,
uvařit jídlo,
postavit stan na sněhu a odzkoušet výbavu z hlediska zimního táboření tak, že v něm strávíme např. ve spánku 2 hod.
vše sbalit a vrátit se domů.
vyhodnotit získané zkušenosti a výpravu zdokumentovat do ExpeDu.

Konkrétní úkoly:
najdi v libovolné knihovně knížku(y), kde se dozvíš o dobývání severního a jižního pólu. Vedle zisku S za přečtené stránky, získáváš prémii za každý pól 20S.
připrav podle mapy trasu nejméně 3km dlouhou s cílem v "pustině", pro jednodenní výpravu v zasněžené krajině, (10S).
připrav výbavu pro zimní táboření (15S):
potřeby na uvaření "eintopfu" (podrobnosti ve V0201-3 - Expediční vaření), karimatku, spacák, oblečení na noc
podlážkový stan vlastní nebo oddílový
správné zimní oblečení (příručky + zkušenosti: odzkoušíš)
dobré boty, lyže, saně, sněžnice (výroba sněžnic podle příruček je za 40S)
další potřeby (příručky+ zkušenosti: odzkoušíš)

1) Výpravu zrealizuj minimálně se dvěma kamarády, s rodinou, s koučem, ale nejlépe s družinou nebo oddílem. Naplánovanou trasu projděte pěšky, na lyžích, nebo na sněžnicích (za každý kilometr 4S). Výbavu pro zimní táboření sebou ponesete na zádech nebo na saních (i společně). Prémie: (mimo klasické svemy za výpravu a kilometry) činí 30S.

2) Na "pólu" postavte stan, (15S) uvařte "eintopf" (20S), zakopejte sklenici se zprávou, jmény a s datem dosažení pólu (20S). Případně dohodněte, po kolika letech tato místa znovu navštivíte. (My jsme kdysi dávno vztyčili na soutoku české a polské Jizery tzv. Jizerský sloup, který je do dneška starými i novými členy oddílu navštěvován a udržován a dokonce se ocitl i na mapě). Převlékněte se a "přespěte 2 hod" ve stanu.(15S).

3) Všechno sbalit a vrátit se domů. Po návratu sepsat všechny zkušenosti (co se osvědčilo, co nikoliv), a všechno včetně zážitků sepsat do ExpeDu. Vedle běžného hodnocení zápisu do ExpeDu (1S/str) máš prémii 20S.