V0301-2-J-(3,4) PROGNOSTIK Sestavení vize = max. 50 S
každých 5% úspěšné prognózy na týden = 2S (100% = 40S)
každých 5% úspěšné prognózy na měsíc = 3S (100% = 60S)
každých 5% úspěšné prognózy na rok = 4S (100% = 80S)
Prognostika je disciplína zabývající se odhadováním budoucnosti podobně jako meteorologie. Je důležitá jak pro podniky, tak pro jednotlivce a za špatné odhady, jako např. v pražském metru při povodni, se hodně platí. Pro tebe vidět do budoucnosti je jedna věc, druhá je vědět čeho v té budoucnosti chceš vlastně dosáhnout. Víš to?

1. ÚKOL:Sepiš do svého expedičního zápisníku ExpeDu svoji představu o tom, čeho bys chtěl v nejbližší době dosáhnout. Odvoď úkoly, které musíš splnit při její realisaci. Nakonec vyhodnoť svou práci a podle kvality si připiš 10-20S. Za další variantu svých představ máš 10S, nejvýše však 50S.

2. ÚKOL: Do svého kalendáře (Time Manager) udělej prognózu na týden: Je to jako bys tipoval zápas Sparta-Slavie. Vypiš všechno, co očekáváš, že se stane:

budu vyvolán z matiky , dostanu asi dvojku,
které kroužky musím kdy navštívit,
jak dopadne náš zápas v basketu,
v čem musím pomoci doma,
kolik se nás sejde na oddílovce atd., atd.

Prostě čím více toho vymyslíš, tím to bude zajímavější. Spočítej všechny své tipy a to bude 100%. Co se z tvých tipů uskuteční = x. Trojčlenkou pak zjistíš, kolika procentní jsi prognostik. Za každých 5% si připiš 2 S. 100%ní prognostik (pouze teoretická možnost) získává 40 S. Úkol je jednorázový, ale trénovat bez svemů můžeš každý týden. Fair play zde znamená neuvádět pouze "tutovky".

3.ÚKOL: Co jsi udělal na týden, tak udělej na měsíc a za každých 5% si připiš 3S, takže teoretický maximální zisk bude 60 S.
Při prognózování na rok získáš za 5% správných předpovědí 4S tedy MZ: 80 S. Při této prognóze si do svého kalendáře piš všechno o čem víš, že se má stát: narozeniny v rodině, jarní prázdniny, tábor, rodinná dovolená (od kdy do kdy) atd. Všechny prognoźy ( i termíny ) doplňuj hned jak se je dozvíš, budeš mít tak perfektní přehled o tom, co se má v tvé budoucnosti stát.