V0302-2-D-(1,2,3,4) KURZ kurs jednodenní (min 5 hod) = 30 S (certifikát = 20 S)
kurs dvoudenní (víkendový) (min 8 hod) = 80 S (certifikát = 20 S)
kurzy vícedenní ( min.15 hod) = 100S (certifikát = 30 S)
kurzy týdenní a delší = 250 S (certifikát = 50 S)
"Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš" říkaly nejen naše babičky a dědečkové. A já musím potvrdit, že jsem se celý život přesvědčoval, že to je svatá pravda. Všímáš si co všechno dnes někteří lidé dovedou, respektive stihnou? Hrát, zpívat, tančit, píšou básně, paměti, romány nebo kuchařky, vedou zajímavě skautský oddíl, dělají vědecké objevy, vynalézají, stoupají v Himalájích, hrají na hudební nástroj, umí dělat legraci, malují, fotografují, moderují, cestují po světě, umí řadu jazyků, mají zajímavé sbírky, umí organisovat zajímavé podniky, vedou úspěšně velké podniky a tisíce dalších věcí.
Myslíš, že se s tím vším narodili, že se nic nemusili učit ? Tomu jistě sám nevěříš: přesto že mnozí mají pro tu určitou schopnost talent, většinou se se k ní museli tvrdě dopracovat a řada z nich s tím začala už v mládí. Na to už škola nestačí, přemýšlej o tom jak nejlépe využít čas, který máš k disposici ve svém volnu. A i když tomu asi nevěříš, tak nejvíc toho volna máš právě teď. Představ si, že někdo tenhle čas úplně promrhá a s drogami na diskotéce si postupně navíc ještě zničí zdraví místo toho, aby prožil krásný a pestrý život plný krásných zážitků. Takže jakékoliv příležitosti něco se naučit, nebo získat nějakou dovednost bys měl využít.

Existuje řada kursů, kde k tomu je příležitost: např. skautské kurzy: rádcovský, čekatelský, zdravotní, různé kurzy Lesní, Lesní školy, ale také kurzy fotografické, sportovní ve formě soustředění, školní lyžařské, jazykové (i v cizině) a desítky dalších. Začni se po nich ohlížet. Nezapomeň, že na jakékoliv expedici nebo jamboree se uplatní především ti, kteří znají a dovedou něco navíc, ti kteří mohou něco zajímavého nabídnout a proto ten, kdo něco absolvuje získává pro náš výstup cenné svemy.
Když po takovém kursu obdržíš nějaký "glejt" tj.papír, dokazující absolvování kursu získáváš prémii, která je uvedena v závorce. Pro zisk svemů bude rozhodující délka kurzu:
kurs jednodenní (min 5 hod) : 30 S (20 S)
kurs dvoudenní (víkendový) (min 8 hod): 80 S(20 S)
kurzy vícedenní ( min.15 hod): 100S(30 S)
kurzy týdenní a delší : 250 S (50 S)