V0302-4-J-(2) CHKO + NP 1 místo = 1S, max. 29 S
Návštěva 1 místa = 100S, se skauty bonus +50S
(max. 4350 S)
Je název úkolu pro tebe tajemnou šifrou? CHKO znamená chráněnou krajinnou oblast a NP národní park. To všechno jsou místa, kde je v naší republice nejcennější příroda a proto musí být chráněna před námi lidmi. Skauti tomu dobře rozumí, protože to mají v šestém bodě skautského zákona: Skaut je ochráncem přírody a cenných výtvorů lidských. Zakladatel českého skautingu Svojsík v době, kdy o ekologii neměl nikdo ještě ani potuchy touto formulací předběhl dobu o desítky let.
Tvým úkolem bude na papír vypsat celkem 25 českých CHKO a 4 NP. Správné odpovědi si zkontroluj tady - za každou správnou máš 1 S.

Již "sbíráš" do své Nejkrásnější sbírky české vrcholy a hory, městské reservace, tak k nim nyní přidej i Chráněné krajinné oblasti a Národní parky.
Můžeš si započítat i ty dříve navštívené, ale s podmínkou, že v ExpeDu o nich uděláš záznam alespoň na dvou stránkách. Těch stránek můžeš ale udělat kolik chceš (za každou je 1 S) a mohou obsahovat pohledy, mapky i texty všeho druhu. Za každou CHKO nebo NP máš v tom případě 100S a když tam vyrazíš se skauty, máš prémii +50 S.

Samozřejmě to není program na několik měsíců nebo na rok, ale na celý život. Všechny tyto kouty naší vlasti navštívil a popsal ve své knížce: "Nejkrásnější sbírka" skautský spisovatel Miloslav Nevrlý. Tato knížka může být pro tebe vrcholně zajímavou a my jsme si vypůjčili název jeho knížky i pro naší sbírku.