V0311-2-J-(2,4) STEZKA OBJEVITELŮ Za každý objev je 1 S a maximální nepřekročitelný počet je 50 S
Udělejte s vedoucím oddílu poradu kam se vypravíte a za jakými objevy.. Vypravit se můžete do přírody, ale i do vesnice či města vlastního i cizího. Své objevy můžete zapisovat, malovat, fotografovat, zakreslovat do plánku, či mapy, nahrávat na diktafon.
Náměty pro vesnici či město: nejstarší stavba, domy s pamětní deskou, s věžičkou, domovním znamením, ve slohu románském, gotickém,renesančním, barokním, nejvyšší a nejnižší místo na katastru obce ( viz záplavy), čemu nebo komu jsou věnovány pomníky ve městě, kolik máme ve městě soch, kolik dětských a kolik sportovních hřišť, ve které ulici je největší frekvence( počítání průjezdů aut) …….
Náměty pro přírodu: pro obrovské množství námětů odkáži na publikaci Skautské toulky přírodou Mirka Vosátky a Vladimíra Vurma, které vyšly ve Skautských pramenech, Liberec 1993
Objevy lze provádět individuálně podle zadaného úkolu třeba v průběhu týdne, nebo na společném podniku podle toho jak se s vedoucím oddílu dohodnete.