V0411-1-D-(2,4) CIZÍ ZEMĚ tranzit – průjezd: 10 S/ den
s cestovní kanceláří 20 S/ den
kurz,brigáda, skautská akce...: 40 S/ den
realizace vlastního projektu: 60 S/den
Cestováním se rozšiřují naše obzory a naše informační pole (viz říjnové číslo SJ 2001), jehož obsah nakonec rozhoduje o našem rozhodování životě a v extrému i při přežití. Možná někoho zarazí, že tento úkol je určen i pro světlušky a vlčata. Ale vždyť do zahraničí dnes jezdí se svými rodiči i batolata, tak proč by si vlčata a světlušky nemohli zřídit svoji tabulku navštívených cizích zemí?

Naše tabulka bude mít následující kolonky: datum – stát – typ pobytu – počet dní – získané S

Svemy podle typu pobytu:

A) tranzit – průjezd: 10 S/ den
B) s cestovní kanceláří 20 S/ den
C) jazykový kurz, au –pair, brigáda, zájezd se skauty (výměna, jamboree, intercamp...): 40 S/ den
D) realizace vlastního projektu: 60 S/den

Do tabulky lze zahrnout všechny dosavadní cesty
Nemyslíš, že bude zajímavé, až budeš starší, podívat se do tabulek a zjistit, kde jsi všude byl a jak dlouho jsi pobyl v cizině?