V0412-3-J-(4) OBRAZ podle hodnocení obrazu 50-150S
Víš, že si můžeš vyrobit relativně levné nesmytelné barvy na textil smícháním temperové barvy s bezbarvým nebo bílým akrylátem (např. Balakrylem)?

V rámci Skautfestu můj vnuk Tadeáš namaloval těmito barvami na roletovinu rozměru 120 x 200 cm obraz Everestu, po kterém účastníci stoupali plněním úkolů a zapichováním špendlíků, k vrcholu.
Napadlo mě, že podobný obraz by se dal namalovat a zavěsit třeba do klubovny a že by se ty obrazy daly časem i měnit. Kdo by se chtěl inspirovat velkými obrazy, může navštívit výstavu Slovanská epopej od Alfonse Muchy na zámku v Moravském Krumlově. Ale tak velká klubovna, kam by se tyhle obrazy daly umístit vůbec neexistuje. Ale proč by obraz musel být tak veliký?
Udělej takový, jaký se bude líbit tobě. Abys z něho měl radost. Můžeš si pomoci tím, že promítneš třeba diapositiv vašeho tábora na vhodné plátno, uhlem obkreslíš kontury a můžeš začít malovat. Historici se dohadují, jestli této techniky pomocí kamery obscury dokonce nepoužil tak slavný malíř jako byl Michelangelo. Sežeň vše potřebné a začni.

Když obraz dokončíš, můžeš si jako přísný kritik vlastního díla udělit 50 – 150 S. Získáš zkušenost a oddíl tě třeba pověří pomalováním vašeho tee-pee indiánskou symbolikou.