V0503-1-J-(1,3,4) IVANČENA Prémie za návštěvu Ivančeny = 50S
Každoročně se o nejbližším víkendu ke svátku sv.Jiří – patrona skautů, koná celostátní setkání u mohyly Ivančena, která vznikla na paměť skautů zastřelených v posledních dnech II.světové války nacisty.
A tak se zde setkávají skauti ze všech koutů naší republiky u mohyly tvořené z kamenů, které skauti každým rokem, sem nahoru, vynášejí. To všechno na počest těch, kteří naplnili skautský slib tím nejcennějším – svým životem. Řadu let byla mohyla ničena, kameny s liliemi rozbíjeny, ale skauti vždy mohylu obnovili tak, že se stala symbolem životaschopnosti skautské myšlenky. Nejinak tomu bude i letos.

3km odtud je nejvyšší vrchol Beskyd – Lysá hora se svými 1323 m. Protože Lysá hora patří mezi 14 českých vrcholů, kde za každý je zisk 100 S, bude tomu tak i v případě Ivančeny.

Vzhledem k významu Ivančeny pro skauting v naší republice, každý, kdo vystoupí na Ivančenu a současně na Lysou horu získává k oněm 100 S prémii dalších 50 S.
Vedle toho se samozřejmě počítá běžným způsobem výprava se skauty, převýšení, kilometry i zápis do Expedu. Prémii 50 S lze započítat i za každou minulou návštěvu.