V0504-5-D-(2,4) VIDEO (pro pokročilé) Za knihu o základech vdeotechniky - prémie = 20S
Námět pro 5min videosekvenci = 10S
Filmová povídka = 10S
Scénář jednotlivých záběrů = 20S
Natočení videosekvence = 50S
Prezentace před publikem = 10S
Hodnocení do Expedu = až 20S
Videokamery se stávají čím dál více běžnou součástí našeho života. Praktický na každém skautském táboře se objeví někdo ze skautů nebo z rodičů, který natočí několik minut nebo i hodin dokumentárních záběrů o jeho architektuře a životě v něm. Existují základní školy, které mají svoje videostudio, kde se děti učí základům této techniky. Tvoje budoucí expedice, ať už se bude konat v tuzemsku nebo v zahraničí, při své prezentaci získá velice na zajímavosti, když alespoň zčásti zahrne nějakou videosekvenci z jejího průběhu. Aby takové záběry měly nějakou hodnotu, nelze se této technice učit až při vlastní expedici, ale je třeba ji zvládnout s dostatečným předstihem už nyní.

Tvůj úkol:

opatřit, vypůjčit a prostudovat vhodnou literaturu pro nastudování základů video techniky (vedle svemů za četbu knihy máš i prémii: 20 S)
vymyslet vhodný, něčím originální námět pro 5 minutovou videosekvenci (10 S)
sepsat v několika větách „ filmovou povídku“ - příběh budoucí videosekvence (10 S)
na základě povídky vytvořit podrobný a nápaditý scénář jednotlivých záběrů (20 S)
vypůjčit, opatřit kameru nebo sehnat kameramana, a natočit sám nebo prostřednictvím kameramana jako režisér přesně podle připraveného scénáře plánovanou videosekvenci (50 S)
natočenou videosekvenci prezentovat před publikem (10 S)
do ExpeDu zhodnotit výsledek na základě kritiky vlastní i vyžádané cizí ( 5 –20 S)

Podle bodu 2,3,4 lze připravit až tři scénáře „do šuplíku“ (zisk: 3x40 S = 120 S), aniž by došlo k natočení videosekvence.