V0506-2-J-(2,3,4) TÁBOROVÝ RESTAURANT 50+? S
Onehdy jsem se v kvalitním restaurantu setkal s číšníkem, z něhož se vyklubal bývalý člen našeho oddílu, který s nadšením zavzpomínal na společné prožité tábory. Teprve doma mě napadlo: což takhle zorganizovat na táboře mezi družinami soutěž s příchutí recese, ve které by každá družina v rámci své služby (1x za tábor) otevřela v táborové jídelně vlastní restaurant , kde místo vydávání stravy do ešusu, by zbytek tábora obsloužila, jako ve skutečné restauraci. Že by zkušenosti, které se mohou v životě hodit?

Nabízí se spousta možností a nápadů, které by mohly služby v kuchyni jakož i celý táborový život oživit nejen recesí a humorem: recesní název restaurantu, reklamy, menu, názvy jídel, servírování na víčku od ešusu nebo koupených papírových táccích s plastovými příbory, výzdoba jídelny (kytky, svíčky a prostírání na stole), nápoje podávané v kelímcích od jogurtu, jediné jídlo a množství jeho speciálních názvů, (každý si objednal něco jiného, ale všichni dostávají totéž, aniž by okem mrkli), studené předkrmy, různě nazvané dezerty (pudink), speciality šéfa kuchyně, jednohubky, moučníky, ovocné poháry (nasbírané borůvky, maliny), způsoby placení, oblečení a mluva obsluhujícího personálu atd. Může z toho všeho být fantastická show.

Akce by mohla mít charakter málo strukturované hry, kde tvým úkolem by byla iniciace takového podniku (50 S) a vyhodnocení by spočívalo v počtu realizovaných nápadů kolektivem družiny, kde za každý nápad vzniklý kolektivně by si každý člen připsal 2 S.