V0506-4-D-(2,4) ŘEZBÁŘSTVÍ A TOTEM Výrobek z kůry - 20S
Symbol ve kmeni (práce dlátem) - 40S
Lžíce, šperk - 30S
Figura, soška, loutka - 80S
Dřevo je nádherný materiál, který člověka provází od počátku jeho existence.

Po modelování z hlíny a malbách na stěnách jeskyň je vyřezávání do dřeva snad třetím nejstarším uměním primitivního člověka Dřevo má nekonečnou tvářnost. mnohostrannou krásu a jeho teplé barevné tóny nemají obdoby.Žilkování a barva jsou důležité pro vybírání dřeva. Ze dřev listnatých stromů se nejlépe hodí lípa, olše, ořech, hruška, horský javor, zimostráz, dub, palisandr, mahagon, gabon, jilm, méně třešeň, z jehličnatých je to modřín a borovice, z cizích platan a teak. Pro nenáročné skautské rukodělky např.reliefní plastiky se velmi dobře hodí i měkká borovicová kůra.

Nejednodušším vstupem do světa řezbařiny na táboře jsou výrobky právě z borovicové kůry, osobní nebo skautský totem a v pokročilé fázi pak figurální plastiky. V knihovně, nebo na trhu nalezneš příručky, které ti tento obor přiblíží. Řezbářství je také součástí odborky Práce ze dřeva (další svemy).

Hodnocení:
trojrozměrný objekt , maska, relief, vyřezaný z borovicové kůry: 20 S
1 symbol ( indiánský, skautský , civilní) vyřezaný ve dřevě na osobním totémku: 20 S
1 symbol vytesaný do kmene s použitím dlát: 40 S (totem vlastní, družinový, oddílový)
dřevěná lžíce nebo dřevěný šperk: 30 S
trojrozměrný figurální objekt, hlavička loutky, soška: 80 S.