V0506-5-D-(1,3) NOHEJBAL max. 100S
Trojčlenná nebo dvoučlenná družstva, ale i jednotlivci se snaží dostat míč přes síť do soupeřova pole dovoleným způsobem bez použití paží tak, aby ho soupeř nebyl schopen vrátit.

První české formy nohejbalu se datují do roku 1922. Mezinárodní federace IFTA vznikla v roce 1987.

Nohejbal může být na skautském táboře velice zajímavým , v podstatě nenáročným sportem, využívajícím současně volejbalového hřiště a nabízející uspořádání nohejbalového turnaje jednotlivců (upravená velikost hřiště), dvojic, trojic, družin (střídání hráčů a koučování).

Tvůj úkol:

prostuduj protom č.62 – Nohejbal (hledej v Probance), který obsahuje pravidla a definuje potřeby
opatři nebo zařiď opatření všech potřeb pro uspořádání zápasu nebo turnaje
zorganizuj hru, řiď její průběh při současné osobní účasti ve hře
způsob hodnocení v %´úspěšnosti je uveden v Protomu č.62, kde 1% Ú = 1S a kde tudíž maximální zisk je 100 S