V0511-3-D-(2,3,4) REDAKTOR LEPÍKU 8 S/stranu a 2 S za každého přispěvatele v čísle
vlastní příspěvky dle plochy
Co to je Lepík ? To jsem si vymyslel název pro časopis, do kterého přispěvatelé dodávají své příspěvky textové i malované, fotografie, výstřižky a pod.na papírcích definovaných rozměrů a redaktor časopisu (redakční rada) je pak i s příspěvky svými nalepuje na papír formátu A4 s 2 cm okraji.
Každý za svůj příspěvek plně odpovídá – pravopisnými chybami nebo špatným slohem si nikdo reklamu neudělá. Vyloženě trapné příspěvky redaktor nezařadí nebo dá k přepracování. Vznikne originál časopisu – matrice, která může viset v klubovně, kolovat mezi členy oddílu, nebo kterou lze při současném zmenšení kopírovat černobíle i barevně (třeba jen zčásti) na formát A5. Takto vzniklý časopis lze pak za režijní cenu distribuovat mezi členy oddílu nebo další zájemce.

Není mnoho těch, kteří rádi píší nebo malují aniž je k tomu někdo nutí. A existují dokonce tací, kteří sami a z vlastní vůle vydávají svůj časopis do kterého píší i malují.

Pakliže máš pocit, že k těmto lidem patříš, pak neváhej a chop se funkce odpovědného redaktora družinového nebo oddílového časopisu. A jestliže tato místa jsou již obsazena, založ nezávislý měsíčník lepíkového typu a začni bojovat o čtenářskou přízeň.

Někoho možná zarazí, že úkol je určen i pro vlčata a světlušky.Nepleťe se: vlčata i světlušky velice rádi malují a Lepík je k tomu jako stvořený. Samozřejmě při rozjezdu vlčáckého nebo světluškovského časopisu musí zafungovat vedoucí smečky nebo roje, ale věřím, že při jistém dohledu by to mohlo i zde fungovat zejména když si představím radost vlčat a světlušek při vyjítí "jejich časopisu".

Tvoje úkoly a pravidla ( v závorce je uveden zisk svemů):

Najdi název pro svůj časopis (5 S)
Urči profil svého časopisu: co bude hlavní náplní, čemu bude sloužit,… (5 S) Připrav zásobu (alespň 30 ks) orámovaných (kol dokola 2 cm) A4 bílých papírů pro nalepování příspěvků (5 S)
Připrav zásobu (alespoň po 30 kusech) příspěvkových papírů v těchto čtyřech definovaných formátech (aby se daly graficky dobře uspořádat na rámované papíry): 5x8 cm, 10x8 cm, 10x16 cm, 16x25 cm. Ty budou určeny jako vzory přispěvatelům, aby později příspěvky posílali na papírech vlastních (15 S). Zisk svemů pro přispěvatele, pokud stoupají k vrcholu závisí na velikosti příspěvkem pokryté plochy:
5x8 cm ……… 1 S
10x8 cm ………2 S 8 S/stranu a 2 S za každého přispěvatele 10x16 cm ……… 4 S
16 x 25 cm……… 8 S
fotografie standardně……… 2 S

Za časopis budeme považovat výtisk o minimálně 8 stranách, obálku v to počítaje časopis představ na oddílovce nebo tam, kde budou potenciální čtenáři (5 S) Udělej mezi potenciálními čtenáři anketu (to může být také druhý bod na jehož základě vytvoříš profil časopisu) (20 S)
Udělej nábor přispěvatelů

Tvůj zisk svemů jako redaktora bez ohledu na počet tvých příspěvků bude činit 8 S/stranu a 2 S za každého přispěvatele v jednotlivém čísle. Příklad: vydáš číslo, které bude mít 20 stran a 5 přispěvatelů. Tvůj zisk bude tedy činit: 160 + 10 = 170 S