V0512-1-J-(2) BYSTROUŠ(KA) Vlčata a světlušky: max. 100S
Skauti, roveři, OS: max. 20S
Ve všech věkových generacích se vyskytují lidé bystří, šikovní, aktivní, kteří se živě zajímají o vše kolem sebe a naproti tomu lidé, kteří jsou jejich pravým opakem. Takovým aktivním vlčatům a světluškám je určen i náš kvíz, jehož plnění lze rozdělit na části, které lze provádět postupně, což mohou zorganizovat vedoucí smeček a rojů nebo naopak zorganizovat „Vědomostní olympiádu“ jako soutěž jednotlivců, nebo šestek.
Tento kvíz naleznete v protomu č.87 (hledej v Probance). Vlčata získávají za každé procento úspěšnosti 1 S, ale skauti, RS nebo OS, pokud si to chtějí zkusit, tak zisk mají pouze pětinový tj. za 10% úspěšnosti 2 S.