V0512-4-D-(1,3) SPORTOVNÍ INICIÁTOR 1 hodina iniciované aktivity = 5S
Chodíš do nějakého sportovního kroužku nebo klubu? Pak jsi se zřejmě rozhodl pro pohyb a sportování, což ti chválím. Samozřejmě, že parádně se dá sportovat i ve skautském oddíle, ale tam již záleží na mnoha okolnostech, protože řada členů přišla do oddílu za jinými věcmi než je sportování. Také záleží na vedoucím oddílu. Ale dnes už je zcela evidentní, že sportování, turistika, prostě pohyb je strašně důležitý pro zdraví. Ale sedět v klubovně nebo u počítače je daleko pohodlnější. Najde se ve vaší rodině, v tvé družině, v tvém oddílu vůbec někdo kdo řekne: pojďme dnes na běžky, pojďte si ke škole zaházet na koš, pojďte si zaplavat do bazénu, pojďte si zahrát volejbal, pojďte: zorganizujeme hokejový turnaj? Jsi schopen i sám sebe vyhecovat, abys šel sám si zaběhat, zaházet na volný koš, vyrazit na běžkách sám do nejbližšího okolí, když napadlo dost sněhu?

Nebo třeba marně čekáš až to někdo řekne? Chodit na pravidelné tréninky, kde trenér vás všechny „vyhecuje“ je svým způsobem jednodušší než sám sebe přinutit k rozhodnutí „jdu na to", protože v partě se sport dělá daleko snadněji než sólo. Ale i vrcholový sportovec je také najednou sám a musí v sobě vybudit obrovskou motivaci k dosažení cíle. Ale ono to všechno neplatí jen ve sportu, to platí úplně ve všem. Když vyhecuješ sám sebe a k tomu ještě partu a navíc opakovaně, jsi borec a to se musí ocenit. Za každý takový jednotlivý úspěch si započítej za každou hodinu 5 S + samozřejmě hodnocení podle vypsaných dosavadních úkolů.
Ale pozor: tu výpravu musíš opravdu iniciovat ty.