V0603-4-D-(3,4) ZÍSKAT PEAK OF MY MEMORY (pro pokročilé) max. 200S
Je docela možné, že když jsi se pomocí rozhovoru v předchozím úkolu dostal do kontaktu se zajímavou skautskou osobností a vypravoval ji o svém stoupání k vrcholu, že ona osobnost se začne zajímat o podrobnosti. V tom případě bys měl být připraven nabídnout možnost stoupání na osmitisícovku prostřednictvím vzpomínek, pomocí Peak of my Memory, která je popsána v sekci určené pro Oldskauty. Je to konečně metoda, kterou budou moci použít i všichni ti, kteří začínají s výstupem v pozdějším věku a mají za sebou už kus nějakého skautování.
Přečti si tedy listárnu i pravidla pro Peak of my Memory (vrchol v mých vzpomínkách) a pokus se staršího bratra nebo sestru přesvědčit o tom, že kdyby zavzpomínali na svou skautskou minulost a napsali o tom alespoň 1 stránku A4 a v tabulce vyplnili podle pokynů pár vzpomínkových, podle našich pravidel bodovaných údajů, že by se vlastně stali členy našeho společenství, pro které by jejich příběhy byly velice zajímavé a taky poučné, dále že bychom si vylepšili bilanci osmitisícovek a konečně že by jejich příspěvek byl něco jako ono Setonovo “…vyhloubil jsem studánku, aby i jiní z ní mohli pít…“ A nakonec můžeš prozradit svou motivaci: že když se to podaří, že získáš výškové metry – každý kdo někdy skautoval tak ví co je to bodování a možná, že právě tohle rozhodne A když vysvětlíš, že jejich stránka se neoctne v nějakém mrtvém zaprášeném archivu, ale na živých webových stránkách, které čtou současní skauti a skautky, třeba to bude ještě další argument.

A ty bys mohl pomoci s technickou stránkou věci (tabulky, posílání mailem apod.) na základě svých dosavadních zkušeností. Sekce vzpomínkových osmitisícovek bude na webových stránkách mít vlastní místo. A jaké bude hodnocení?

Za získání kamaráda pro Cestu k vrcholu je 70 S.
za získání staršího skauta nebo skautky pro Peak of my Memory to bude 100 S.
Za případnou pomoc s vytištěním a vyplňování tabulek a jejich odesláním společně se zprávou máš dalších 100 S.