V0611-4-D-(1,3) REKORDYÁDA dle % úspěšnosti vůči rekordu (S = %Ú/4)
Rekordyáda navazuje na V0602- 2 úkol Rekordy jako jeho inovace. Inovace spočívá v tom, že umožňuje soutěžení nezávislé na věku ani pohlaví. Takže může spolu soutěžit nejen dědeček s babičkou, ale i vnučka s dědečkem. To je založeno na tom, že s použitím podrobných atletických tabulek rekordů světových, evropských a českých, zahrnující i veteránské rekordy evidované po 5 letech až do 100 let jsem vypočítal průměrné přepočítávací koeficienty, jejichž použití eliminuje handicapy pohlaví a věku.

Víte, že ve 100 letech je mužský rekord:
na 100 m: 30,86 s,
v kouli: 4,12m,
v disku: 8,91 m,
v oštěpu: 6,69 m a

mužské rekordy v 90 letech:
ve výšce: 110 cm,
v tyčce: 1,42m,
dálce: 307 cm,
trojskoku: 659 cm

Ženy v 90 letech běhají
100m za 23,18 s,
disk: 12,1 m,
kouli: 5,37m,
kladivo: 13,13 m,
oštěp:10,58m

Takže jakýkoliv sportovní výkon mohu po korekci přepočítávacím koeficientem „znormalizovat“ a dostanu výkon srovnatelný bez ohledu na pohlaví a věk. Tento princip jsme ověřovali v rámci workshopu na letošním Skautexu, ale také později na veřejnosti v rámci VŘSR neboli Velké říjnové sportovní rekordyády, pořádané v Perníkové chaloupce v Rábech, v naší skautské režii. V obou případech to fungovalo a teď je na tobě, zda tento princip budeš v rámci skautských programů a různých akcí šířit dál: v oddílových, táborových programech nebo na různých setkáních a akcích, na veřejnosti, ale i v rodině, ale i sólo.

Už to také vidím jako možnou skautskou náborovou akci, určenou nejen mládeži, ale celé veřejnosti bez rozdílu pohlaví a věku: na vypůjčeném školním hřišti nebo místním stadionu (např. ve spolupráci s atlety), jsou za použití dataprojektoru a promítací plochy (nebo velkoplošné obrazovky?) presentovány aktuální výsledky desetiboje, zpracovávané bezprostředně na připojeném počítači přesně jako na Olympiádě. Výsledky jsou s napětím sledovány jak závodníky, tak diváky. Televize celý program přenáší jako naprosto nový typ soutěžení, přístupný komukoliv. Obecenstvo šílí, když v celkovém pořadí desetiboje se dostává do čela devadesátiletý dědeček, bezprostředně sledovaný jedenáctiletou dívkou.komu fandit? Toť otázka!

A teď jak konkrétně? Odpovědí je protom 94 Rekordyáda (hledej v Probance), kde jsou příklady různých i recesních rekordů, které můžeš použít ihned ve své akci, za kterou můžeš získat svemy na základě počtu disciplin, počtu závodníků ale i na svých osobních výkonech.