V0612-4-D-(1,2,3,4) LÉTAJÍCÍ TALÍŘ podle protomů
Létající talíř je vynikající, lehké, levné, skladné, trvanlivé sportovní nářadí, se kterým lze provádět celou řadu soutěží a které obohatí program na schůzkách, na výpravách, na táboře, a to v létě i v zimě.

Soutěže pro jednotlivce i pro dvojice zahrnuje Protom č. 95, ty ho vyhledej a splň následující úkoly:

absolvuj všech deset soutěžních disciplin pro jednotlivce i dvojice
vytvoř bodovací systém pro soutěže jednotlivců i dvojic
ověř bodovací systém na svých výkonech
zorganizuj soutěž jednotlivců
zorganizuj soutěž dvojic

Způsob tvého hodnocení je uveden v Protomu č. 95 (hledej v Probance) a maximální zisk činí 100 S.

Frisbee – hra s létajícími talíři. Tato hra vznikla ve Spojených státech a svůj název získala podle hliníkových talířků, na kterých se prodávaly koláče a se kterými studenti prostě házeli, protože krásně plachtily.
Kohosi pak napadlo toto nové nářadí se zajímavými vlastnostmi vyrábět z plastu. Ve hře frisbee létající talíř zastupuje míč. Analogicky lze vymyslet řadu dalších her např. zaháněnou nebo analogii volejbalu, ale na velikém hřišti.
Pravidla hry frisbee jsou v Protomu č. 96 (hledej v Probance) a tvoje úkoly jsou následující:

prostuduj podrobně pravidla hry a udělej kompletní návrh hry v tvém prostředí navrhni realizaci hry ve svém oddíle a v případě schválení získáváš body připrav a zajisti vše potřebné (hřiště, potřeby, termín) zorganizuj hru, řiď její průběh, případně se jí aktivně zúčastni tvým úspěchem bude následné opakování hry v tvém oddíle.
Za každý splněný bod máš 20 S, to je celkem 100 S.

Jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem je dnes Disc golf, který se velmi rychle šíří po celém světě. Jeho atraktivita spočívá v tom, že se velice podobá běžně známému golfu, ale není pro něj zapotřebí kromě plastového létajícího talíře žádné další drahé vybavení, jako jsou golfové hole nebo pečlivě udržovaný golfový trávník, a přesto lze při něm zažít obdobné zážitky jako u klasického golfu.
Místo na jamky se zde hází létající talíř na cíl v terénu, což může být pravidly předepsaný koš, který je umístěn na příslušném hřišti stabilně nebo se přenáší, což všechno lze jednoduše nahradit označeným stromem, pařezem, keřem nebo např. podle mě snadno přenosným skládacím pružinovým plastovým košem, který je určen pro zahradní odpad.
Disc golf se dá hrát všude v přírodě nebo v městských parcích, lesoparcích nebo v příměstských oblastech. Může být ideální hrou na skautských táborech, ale i na výpravách nebo v příhodném okolí kluboven Je to také ideální sport na nedělní odpoledne pro celou rodinu – od capartů až po babičky a tedy i pro vlčata a světlušky. Hod diskem se každý naučí za pár minut a nezáleží zde na věku, pohlaví, ani na fyzické zdatnosti. Přitom spojuje pobyt v přírodě s fyzickou i psychickou aktivitou při finanční nenáročnosti.

Podrobnosti uvádí Protom č. 104 Disc golf (hledej v Probance), pomocí něhož lze získat při jeho přípravě a při vlastní hře velký počet svemů.