Úkoly


Věcné rejstříky - (některé) úkoly podle témat
Abecední seznam úkolů

Vyhledávání

Pole "Název nebo popis" vyhledá všechny úkoly, v jejichž textu je hledané slovo.
Kombinace "Všechny úkoly" a "Podle názvu" vypíše abecední seznam všech úkolů v databázi.










Seřadit:



Kategorie:








Nové hledání

Nalezené úkoly

kódnázevhodnocení
V0702-2-D-(2) FINANČNÍ DENÍK (Essy) max. 40S/měsíc
Essy z Havlíčkova Brodu, přišla s nápadem, který okoukla u své starší sestry, která žila 6 roků v Německu a který se jí tam osvědčil.

„Finanční deník funguje úplně dokonale jak na dospělé, tak na děti. Udělej si tabulku do malého sešitu s kolonkami: datum, co, za kolik, poznámka. Jde o to zaznamenávat každou drobnost, kterou jsi koupila (i lízátko za korunu) a na konci měsíce vyhodnotit to, co bylo opravdu nutné a co zbytečné. To zbytečné zvýrazni červeným zvýrazňovačem, to nutné zeleně, pochyby zůstávají nevybarvené.

Z druhé strany sešitu zapisuj kolik korun a za co jsi dostala, získala v kolonkách: datum, od koho, za co, poznámka a na konci měsíce si udělej bilanci zbytečně a užitečně utracených peněz.

Kybův komentář: podívej se na úkol Ekologické chování (V0611 – 3) a zjistíš, že zbytečné utrácení peněz vlastně představuje neekologické chování. Ovšem cílem není hromadit peníze, ale používat jich rozumně na potřeby, které mají smysl. Při tom je třeba vědět, že máš-li nějaký rozumný, ale finančně náročný cíl, můžeš ho vždycky, při soustředěné koncentraci na něj, třeba i za několik let, dosáhnout. A právě realizace takových cílů vyžaduje likvidovat útraty za prkotiny a zbytečnosti.

A jak budeme úkol hodnotit? Uděláme z toho něco jako zápas mezi položkami zelenými a červenými: Tvůj měsíční zisk v případě, že finanční deník bude výhradně zelený (100 %) bude 40 S/měsíc. Abychom se nutili omezovat červené řádky, bude ztráta za každých 10 % progresivní tj. nikoliv 4 S, ale 8 S. Takže příklad: z celkem utracených 1570 Kč bylo 321 Kč zbytečných, tedy červených. 321 Kč = 20,4 % (zaokrouhlujeme na celá %), takže měsíční zisk činí 100- 20% = 40 – 16 S = 24 S.