V0703-1-D-(1,4) SPORTOVNÍ VÝBAVA každý kus vybavení = 2S
dostupné vybavení = 1S
Skautské sportování se poněkud liší od sportování vrcholového. Zatímco vrcholoví sportovci se věnují maximálně svému jedinému sportu tak, aby v něm dosáhli maximálního výkonu, (který současně s sebou nese rizika zdravotní), skauti pěstují sport v poloze rekreační, která jim dovoluje vyzkoušet i provozovat těchto sportů celou řadu. Deficit sportovní slávy může tak být nahrazen pestrostí různých pohybů a zážitků.

Různé sporty vyžadují různé vybavení, které je ve své vrcholové podobě i finančně náročné. Rekreační povaha skautského sportování, protože zde nejde o maximální výkon, nevyžaduje nářadí nejkvalitnější, nehledě na to, že kvalitního sportovního prožitku lze dosáhnout i relativně jednoduchými prostředky.

Stoupající životní úroveň umožňuje, postupně si opatřit celou řadu sportovního nářadí, jehož vlastnictví bylo dříve výsadou sportovních, ale i skautských oddílů a které může sloužit individuelně i kolektivně (např. různé míče apod.)

V situaci celoživotního skautování, vlastnictví určitého sportovního nářadí umožňuje provádět celou řadu sportů ve skautském , ale i rodinném kolektivu. A takové vlastnictví může být přínosem i pro kolektiv, který člověk vede.

A tak obdobně jako v případě outdoorového vybavení, patří postupné opatřování sportovního vybavení (pokud se kupuje skutečně za účelem sportování a nikoliv na sklad nebo z nějakých prestižních důvodů) ke konání, které má smysl.

Podívejme se jaké sportovní nářadí je nožné využívat pro skautské sportování, při čemž následující seznam považujme za neúplný a subjektivně vybraný:

Míče: fotbalový, volejbalový, basketbalový,pro házenou, pro rugby pro vodní pólo tenisový, opeřený, pomalý, ping-pongový, pro golf, pro hokejbal
badmintonový set: rakety, síť, míčky
tenisová raketa, dřevěné pálky
ringo kroužky
ping –pongový set: pálky, síťka, míčky (stůl)
set pro šipky (terč, šipky)
petangue: koule ocelové, plastové prasátko
golfová hůl (set) nebo náhrada, golfový míček nebo náhrada
kroket
házecí talíř
švihadlo