V0703-3-D-(1,2,3,4) SKAUTSKÁ STEZKA A ODBORKY každý bod nováčkovské zkoušky 10 S
každý bod stezky 15 S
každý bod odborné zkoušky 20 S
splnění výzvy 200 S
splnění speciální odborky 400 S
dokončení - nováčkovské 50S
- stupně, odborky - 100S
Skautská stezka (a samozřejmě i stezka vlčat či světlušek) je jedním z důležitých nástrojů, který nám pomáhá na sobě pracovat. Stejně tak odborky, které nám pomáhají rozvíjet a zdokonalovat naše osobní zájmy. Abychom měli motivaci na sobě pracovat, bude každý splněný bod ohodnocen následovně:

za každý bod nováčkovské zkoušky 10 S,
za každý bod stezky (je jedno kterého stupně) 15 S,
za každý bod odborné zkoušky 20 S,
za splnění výzvy (po ukončení některého stupně stezky) 200 S,
za splnění speciální odborné zkoušky (např. 3 orlí pera, Skautské přátelství, Srdce na dlani, 3 kapky rosy apod.) 400 S
Pokud máte v oddíle zavedeny speciální zkoušky, započítej si je také.

Běžným problémem řady lidí mladých i starších je, že něco začnou s nadšením dělat, ale jejich zápal postupně upadá, až nakonec všeho nechají, nadchnou se pro něco jiného, aby to za čas skončilo jako v prvním případě. Kolik skautů nedokončilo první stupeň zdatnosti, natož stupeň druhý či další. Kolik jich začalo s odborkami, aby nakonec žádnou nezískali. A kolik jich začalo stoupat k vrcholu, aby toho hluboko pod ním nechali.
V našem případě se dokončování bude týkat stupňů zdatnosti a odborek, a to tak, že za dokončení:

nováčkovské zkoušky je prémie 50 S
každého stupně stezky 100 S