V0704-1-D-(1,2,3,4) MOTIVACE (pro pokročilé) 40+?S
Nejprve trochu teorie:
Co o motivaci říká výzkum, který zjišťuje, proč někteří lidé jednají, zatím co jiní nejednají? Biologicky viděno: nečinnost vede ke smrti a lidé, kteří žijí a nejednají mohou být popsáni syndromem vyhoření (viz text T0604–1 Syndrom vyhoření).

Motivaci lze popsat psychickým stavem, který je založen na:

optimální činnosti imunitního systému
optimální činnosti mozkové kůry
střední aktivaci limbického systému (střední stress)
optimální dietě (optimálním stravování)
efektivní činnosti mozkového “centra blaha “
Vedle toho positivně přispívá dostatečná pohybová kultura, jejíž funkci nejlépe vyjadřuje Tyršův sokolský slogan: “Ve zdravém těle, zdravý duch.“

Jako příklady hnacích (motivačních) sil lidského života lze uvést motivy: materiální (finanční) uspokojení, společenské uznání, možnost pomoci druhému, uspokojení z tvorby, lásku, umožňující milovat i být milován, uspokojení z nezávislosti, z řešení problémů, ze spolupráce, uspokojení ze seberealizace (vědomí, že jsem dobrý), uspokojení z dosaženého postavení, uspokojení z dosahování vytčených cílů…

Tvůj úkol:

Přečíst text T0604–2 - výtah z knihy Shin: Zázrak motivace. Vedle standardního zisku za četbu (20 S/100 str.) získáváš prémii 20 S.
Přečíst text T0602-1 - výtah z knihy Christiani: Motivace, klíč k úspěchu a spokojenosti. Hodnocení jako v předchozím případě: 20 S
Na základě studia uvedených knih prakticky vyzkoušej sebe motivaci a vyhecuj se pro získání maximálního počtu svemů za 31 dní (za 1 měsíc), přičemž si pak můžeš započítat jako prémii dvojnásobek získaných svemů.

Takže: čím více získáš svemů, tím větší bude prémie (Příklad: měsiční zisk = 400 S, prémie činí 400 S, tedy celkem 800 S). Pozor: platí jenom 1x a v tomto úkolu nelze uplatňovat přístup Peak of my Memory.