V0710-5-J-(1,4) KOPANÁ MALÁ A SÁLOVÁ (FUTSAL) každý zápas = 5S (max. 4 měsíčně)
iniciovaný zápas = 20S
iniciovaný turnaj = 20S/družstvo
O kopané vědí a kopanou hrají všichni kluci na celé zeměkouli a postupně se k nim přidávají i holky Je to světově asi nejpopulárnější sport a slavní hráči jsou všeobecně známější než kdokoliv jiný. Mít ovšem k dispozici 22 hráčů a hektarové hřiště není vždycky jednoduché a asi z toho důvodu vznikla malá kopaná pro hru venku a kopaná halová neboli futsal pro hru pod střechou.

Tato verze fotbalu je nám skautům blízká, protože na táborech nemáme k dispozici většinou ani počet hráčů ani potřebnou plochu pro regulérní fotbalové hřiště. Stejný problém mají i děti, které ho řeší v okolí svého bydliště vhodným „pláckem“ (V0609 – 4). Fotbal jako kolektivní hra má všechny znaky kvalitního sportu, tak proč ho nehrát? A tak za účast v každém zápase venku nebo pod střechou si připiš 5 S, ovšem v případě, že jsi členem fotbalového klubu, tak protože Cesta k vrcholu je cesta všestrannosti, máš nárok si za měsíc počítat pouze 4 zápasy.

Ovšem ty se ve fotbalu můžeš v našem případě uplatnit i jako organizátor. Můžeš fotbalový zápas „vyhecovat“, třeba na táboře zařídit zápas s táborem sousedním, (zisk 20 S), nebo dokonce zorganizovat turnaj družstev (za každé účastnické družstvo si připiš 20 S). Potřebná pravidla a odkazy nalezneš na Protomu č.106 Kopaná malá a sálová (futsal) (hledej v Probance).