V0711-4-D-(4) SCÉNÁRISTA scénář programu = 20S
Dobrý scénář je základem dobrého filmu,což samozřejmě vědí všichni režiséři. To co platí ve filmu ale platí i ve skautingu: ten kdo umí vymyslet etapovku nebo zarámovat třeba i banální hru do příběhu je vlastně scénarista, protože pomocí vlastní fantazie vytvoří drama na které se členové oddílu dokáží těšit půl roku dopředu.

Jak jste si jistě všimli úkoly Cesty k vrcholu postrádají takovéto zpracování do nějakého příběhu nebo situace – to by ty texty musely být minimálně dvojnásobné, nehledě na to, že já asi nejsem ten správný typ pro psaní příběhů. Tohle perfektně uměl Foglar, který se myslím stal zakladatelem etapových her, které jsou dnes tak populární a bez nichž si řada lidí nedovede skautský tábor ani představit.

Ale znám lidi, kteří umí vytvořit etapovku, aniž by byli vedoucími oddílu. Kdysi jsem dostal mail, bohužel nevím od které to bylo sestřičky, která v něm psala jak využila Protom č.27 Dobrý den 26x (hledej v Probance) k tomu, že si se světluškami udělali na schůzce skautské světové Jamboree. Nechceš něco takového také zkusit?

Tvůj úkol: použij kterýkoliv z úkolů Cesty nebo kteréhokoliv Protomu k vytvoření scénáře zdramatizovaného programu, který připravíš pro družinu nebo oddíl a získáš 20 S.