V0802-3-D-(1,2,3,4) BICYKL NA TÁBOŘE přispět k rozhodnutí jet na tábor s koly (20 S)
přispět k jeho realizaci (40 S)
přispět k výcviku (60 S)
odpovědně připravená cyklotrasa (20 S)
Lze pozorovat, že řada současných skautských táborů a táborníků s sebou bere na tábor i vlastní bicykly.To samozřejmě vede k dosažitelnosti vzdálenějších cílů v okruhu tábora a to bez nároku na finance. Také rodinná cyklistika se stále rozšiřuje s vědomím, že jde o zdravý sport.
Toto vědomí začínají sdílet i kraje a regiony, které začínají na mnoha místech zcela plánovitě budovat cyklostezky.To je velice důležité, protože představa o zdravém sportu na silnicích mezi automobily by byla zásadním omylem. A tak v Evropě vzniká projekt nazvaný "Eurovelo", což je síť páteřních tras, které povedou napříč celou Evropou, včetně Česka, což znamená, že v blízké budoucnosti, ale již i v současnosti, je a bude možno cestovat na kolech, doufejme finančně únosným způsobem, po celé Evropě.
Zdá se tedy, že cyklistika by se měla stát jednou ze skautských disciplín, zajímavých jak z hlediska sportovního a zdravotního, tak z hlediska dopravního a finančního.
Takže všude tam, kde jsou pro to předpoklady by bylo vhodné jet na tábor s bicykly a v přírodním prostředí, pokud možno mimo silnice, po cyklostezkách nebo polních a lesních cestách, při zajištění maximální bezpečnosti podnikat výpravy s všestranným cyklotréninkem, včetně údržby bicyklů, s výzbrojí, výstrojí a nácvikem vaření na cestě (trénink na cyklopuťák), nebo ve formě cykloskauttrekingu.

Tvůj úkol:
1) přispět k rozhodnutí jet na tábor s koly (20S)
2) přispět k jeho realizaci (40 S)
3) přispět k výcviku všech cykloturisických dovedností (60S)
3) Za každou odpovědně připravenou cyklotrasu s bezproblémovou realizací na výpravě nebo na táboře máš nárok na 20 S