V1105-2-D-(3) SETKÁVÁNÍ S PŘÁTELI setkání = 10S
Tento úkol je věnován především těm dříve narozeným, kteří již nechodí na družinovky a oddílovky ( viz V01-09-4), ale setkávají se se svými přáteli neformálně, nebo v podobě různých zájmových společenství.
Přátelská setkávání hrají důležitou roli v životě každého člověka,který je člověkem společenským protože umožňují neformální komunikaci, seberealizaci, povzbuzují sebevědomí, a společný smích je vysloveně zdravá záležitost, jak to potvrzují psychoneuroimunologové. Tato setkávání, která samozřejmě zahrnují i starší skauty, svým způsobem přispívají i k formování občanské společnosti která má pro zdravé fungování státu nesmírný a stoupající význam, což samozřejmě někteří brontosauři popírají.
Velkou důležitost, téměř terapeutickou, má setkávání v seniorském věku. Při všech těchto setkáních , myslím, že není podstatný počet účastníků, protože i setkání dvou přátel může být stejně nebo dokonce kvalitnější než setkání více lidí. Z hlediska jednoduchosti je nutno k vyhodnocování tohoto úkolu opět přistupovat velkoryse a s nadhledem, protože nějaké podrobné pitvání by toto hodnocení jenom komplikovalo. V porovnání s účastí na družinovce, která se zpravidla koná 1x za týden, mě vychází hodnocení tohoto úkolu v úrovni 10 S/setkání/den.