V1108-2-D-(3,4) ROZHOVOR - PŘEDNÁŠKA 10S za každý užitý způsob dokumentace
10S za přepis do počítače
vynásob max. 2x dle vlastního hodnocení
Absolvoval jsem v rámci Skautského století videorozhovor se členy roverského kmene Pars a sám jsem v minulosti nahrál do diktafonu celou řadu rozhovorů se skauty a dalšími pro mě zajímavými lidmi. To všechno čeká na digitalizaci a případný přepis do textové formy.
Myslím, že to je zajímavá práce, jejíž výsledky se klidně mohou ocitnout v terrabytové paměti, ale kdo ví, třeba v rozhlase či televizi. A naučit se vést a natáčet rozhovor nemusí být v životě k zahození.
Po prvním rozhovoru zjistíte, že se na něj musíte většinou připravit. Třeba Marek Eben, než si někoho pozve na plovárnu k rozhovoru, tak toho musí dost prostudovat, aby věděl, na co a jak se vlastně má ptát. Spoléhat se na to, že mě v průběhu rozhovoru něco napadne, sice mohu, ale to nemusí vždycky vyjít.

Takže jak to budeme hodnotit?
Za každý způsob dokumentace si připiš 10 S - textový zápis, audionahrávka, videonahrávka, fotografie.
Povinnou součástí úkolu je textový přepis audio, videonahrávky či reportérského zápisu do digitální podoby v počítači (10 S).
Sečtené svemy (max. 50 S) vynásob subjektivním faktorem 1,0-2,0 ve kterém vyjádříš celkové tvé hodnocení zahrnující významnost rozhovoru, osobní vztah k rozhovoru, kvalitu nahrávek a jejich přepisu atd. Stejné hodnocení bude platit i pro přednášku.

Maximální zisk za rozhovor při aplikaci všech způsobů dokumentace činí tedy 100 S, minimální 20 S