V1109-6-D-(4) PROVÁDĚCÍ PROJEKT Hodina práce na projektu = 5S
Pro charakteristiku použiji srovnání s filmem: úvodem ke vniku filmového díla je, pokud jsem správně informován, filmová povídka, která odpovídá našemu ideovému projektu (viz úkol V1109-4-D-(4) Ideový projekt).
Na základě ní vzniká onen prováděcí projekt ,totiž scénář filmu, kde jsou popsány všechny detaily tak, aby se podle scénáře dal film točit.
Příklad ze skautského života: příprava tábora by měla mít také dvě fáze. V prvním ideovém projektu vedoucí tábora nebo celý tým vedoucích vytvoří základní představu, jak by ten letošní tábor měl vypadat: kde, kdy a jak dlouho se bude konat, jak se tam dopravíme, kolik by měl stát + další desítky odpovědí na desítky otázek.
Prováděcí projekt pak představuje doslova scénář tábora, tj. chronologii všech činností, které s realizací tábora souvisí. Typů projektů může být samozřejmě nekonečné množství a klíčem k jejich hodnocení bude čas nutný pro jejich přípravu.
Za každou hodinu budeme tedy počítat 5 S. Při společném projektu se počítá příslušný podíl.