Úkoly


Věcné rejstříky - (některé) úkoly podle témat
Abecední seznam úkolů

Vyhledávání

Pole "Název nebo popis" vyhledá všechny úkoly, v jejichž textu je hledané slovo.
Kombinace "Všechny úkoly" a "Podle názvu" vypíše abecední seznam všech úkolů v databázi.










Seřadit:



Kategorie:








Nové hledání

Nalezené úkoly

kódnázevhodnocení
VV0309-2-D-(1) OLYMPIÁDA VLČAT A SVĚTLUŠEK 1. za účast v každé disciplíně bez ohledu na výsledek je minimálně 5 S.
2. Pořadí v soutěži s ostatními bude zohledněno tak, že první v každé disciplíně získá 10 S, poslední oněch 5 S.
3. K získaným svemům za pořadí se přičtou svemy za výkon, jejichž výpočet bude popsán u každé disciplíny.
Vylézt na osmitisícovku není jen tak. Na to se musí člověk léta připravovat a to po všech stránkách. Jednou ze základních věcí je fyzička. Vyzkoušejte jak jste na tom s fyzičkou na olympiádě, kterou si sami zorganizujete, třeba i ve spolupráci se světluškami nebo naopak s vlčaty. Zajistěte si na sobotu školní hřiště a zkuste napodobit skutečnou olympiádu, nebo mistrovství světa, jak to znáte z televize. Připravte pásmo, stopky, kalkulačku, značky, pro označení dopadu tenisáku nebo oštěpu, připravte medaile. Ale můžete provádět jednotlivé disciplíny také postupně: třeba na výpravě, na schůzce, na táboře. Snahou by mělo být absolvovat co nejvíce disciplín a tím samozřejmě získat co nejvíce svemů - symbolických výškových metrů při stoupání na Vaší horu.

Pro zisk svemů budou platit tato pravidla:
1. za účast v každé disciplíně bez ohledu na výsledek je minimálně 5 S.
2. Pořadí v soutěži s ostatními bude zohledněno tak, že první v každé disciplíně získá 10 S, poslední oněch 5 S. Ostatní získají počet S mezi 10 a 5 např. takto: při počtu soutěžících 10 bude rozdělení svemů následující: 1.: 10 S, 2.-3. : 9 S, 4.-5.: 8 S, 6.-7.: 7 S, 8. -9.: 6 S , 10.: 5 S
3. K získaným svemům za pořadí se přičtou svemy za výkon, jejichž výpočet bude popsán u každé disciplíny. Do vzorce pro výpočet dosažených svemů se dosazuje za hodnotu x výkon, měřený v sekundách, centimetrech, metrech nebo v počtu odpalů.

Dále uvádím jednotlivé disciplíny
1. BĚH NA 50 m Na vyměřené trati se běží dvakrát a počítá se lepší čas. Čas se měří na stopkách na desetiny vteřiny. Naměřený čas " x " v sec a jejich desetinách se převádí na svemy dle vzorce. Při času horším než 12 sec je zisk S za výkon nulový a zůstává pouze zisk za účast a pořadí. S = (12,0 - x ).6
2. BĚH na 250 m Na vyměřené trati se běží 2x a počítá se lepší čas. Zisk S je nulový při času delším než 120 sec( 2 min) Výpočet : S = ( 120,0 - x ) . 0,25.
3. SKOK DALEKÝ Tuto disciplínu je nejlepe provozovat na školním hřišti, kde je pískové doskočiště, nebo v přírodě, kde lze takové doskočiště upravit. Měří se od odrazového prkénka nebo čáry, skoky s přešlapem se nepočítají. Každý má 3 nebo 5 pokusů, platí nejlepší dosažený. Vzdálenost v cm ( x) se měří pásmem. Zisk S je nulový při skoku kratším než 100 cm ( 1 m). Výpočet : S = ( x - 100 ) . 0,057 .
4. TROJSKOK Tato disciplína se dá snadno realisovat i ve volné přírodě. Každý má opět 3 nebo 5 pokusů a platí nejlepší dosažený skok. Vzdálenost se měří pásmem v cm a výpočet je následující. Zisk S je nulový, jestliže skok je kratší než 200 cm (2m) S = ( x - 200 ) .0,03.
5. HOD TENISÁKEM Každý má 3 nebo 5 pokusů, nejlepší výkon (x) se měří pásmem v metrech a centimetrech a výpočet je následující. Zisk S je nulový, jestliže hod je kratší než 5 m S = ( x - 5,00) .0.44.
6. HOD 875 g PŘES HLAVU Tato speciální disciplina využívá jako nářadí 0,5 l PET láhev, která naplněna pískem váží cca 875 g. Hází se na dálku tak, že na čáře hodu se postavíme zády ke směru hodu, rozkročíme se, láhev držíme oběma rukama, rozhoupeme ji a s maximálním švihem ji házíme přes hlavu co nejdál. Pozor na bezpečnost okolostojících!!! Každý má 3 nebo 5 pokusů. Nejlepší hod se měří v cm a výpočet je následující. Zisk S je nulový při hodu kratším, než 300 cm.(3 m). S = ( x - 300 ) .0,025.
7. HOD OŠTĚPEM Jako oštěp nám poslouží vhodný prut, který může být pro všechny společný, nebo si jej nalezne každý individuelně.Může mít váhu danou (600g) , nebo naopak libovolnou, nejlépe vyhovující závodníkovi( tak jak to dělali lovci v pravěku) Každý má jako obvykle 3 neb 5 pokusů a délku hodu měříme v metrech a centimetrech. Zisk S je nulový při hodu kratším než 4 m S = ( x - 4 ). 0.77.