VV0404-4-D-(4) EXPREZ-EXPEDIČNÍ PREZENTACE Za vytvoření prezentace 200 S
Za veřejnou prezentaci 20 S
Skautská univerzita Pardubice rozjíždí experiment : shromažďování standardizovaným způsobem zpracovaných údajů a informací o skautských expedicích, které lze chápat v nejširším slova smyslu. Sledujeme tím jednak výcvik ve schopnostech zpracovat prezentaci realizovaného projektu, motivaci čtenářů k uskutečnění vlastního originálního projektu a propagaci skautingu Cílem je prezentace základních informací o expedici, textovou, grafickou či fotografickou formou a to standardně na dvou stranách formátu A4.

Faktografické údaje o expedici zahrnují: název, pořadatele, expediční cíle, místo konání, počet účastníků, druh získaných zkušeností, kontaktní údaje, odkaz na další podrobnosti o expedici a případná „reklama“ na expediční knížku nebo expediční CD. Textová informace stručně a výstižně popisuje hlavní momenty expedice, získané zkušenosti, klíčové příhody. Grafická a fotografická dokumentace vhodným výběrem ilustračně dokresluje hlavní momenty expedice a esteticky integruje textovou a grafickou část.

Prvním „výstupem“ tohoto pokusu byla prezentace těchto „exprezů“ na Skautfestu ve dnech 22 –26. září 2004 v Pardubicích.

Výrobou této prezentace získáváš 200 S, v případě více autorů příslušný podíl z této částky podle dohodnuté účasti na tvorbě. Za každou veřejnou prezentaci „exprezu“ si připiš za propagaci skautingu 20 S ( při více autorech každý)