VV0406-1-J-(2) ŠIFROVÁNÍ Za každou zapsanou šifrovací metodu 20S
Založ si ve svém skautském zápisníku sbírku všech možných šifrovacích způsobů, postupně od nejjednodušších až po ty nejsložitější. Staneš se vyhledávaným expertem přes šifry a budeš bezvadně připraven na řešení táborových pokladů, kterých možná zažiješ celou řadu a které možná pomůžeš i vyhrát. Ale zvýší to i tvou bystrost a kombinační schopnosti. V různých příručkách těchto způsobů najdeš řadu a když se o tobě rozkřikne, že jsi jejich sběratel, uvidíš, že na tebe budou pamatovat vedoucí i kamarádi. Ti pak budou žadonit, abys jim dal šifry opsat a staneš se váženým členem smečky nebo roje. Jako důkaz, že jsi šifrovací metodu pochopil, zašifruj do svého sešitu následující větu :

POKLAD JE ZAKOPÁN V OZNAČENÉM STŘEDU OSTROVA FLINT

Za každý šifrovací způsob, zapsaný v zápisníku se zašifrovanou, výše uvedenou větou jako příkladem, získáváš celých 20 S. Při jakýchkoliv problémech ti poradí vůdce oddílu.